اخلاق ناصری

از آنجائیکه همه مسائل دوستان بر وفق مراد است و جز خوردن غم سلامتی غیر، ماکول دیگری بر کره خاکی برایشان باقی نمانده است، مدام درباره تغییر وزن دیگران در محل کار یا مهمانی های خانوادگی و غیر خانوادگی اظهار نظر صادر می نمایند.

سخن کوتاه است، من چیزی را کوتاه نمی کنم!

به لیست عادات ملّی افزودیم که ایرانیان در دوره معاصر نگارنده بی پروا به حریم خصوصی یکدیگر وارد شده و درخصوص تغییرات وزن دوستانشان -در ملاء عام- ایده پردازی می کنند و اگر دوست مذکور کمی خجالتی باشد و حاضر جوابی نکند با اشاره و یا حتی در چنگ گرفتن محل تجمع چربی آن یک نفری هم که نفهمیده بود منظورشان چیست را کاملا توجیه می کنند.

مراقبت از احوال دوستان نزدیک و جویای سلامتی شدن و یا حتی توصیه ای خصوصی و دوستانه کاریست پسندیده. ولی اینکه شخصی که صنمی با شما ندارد با خیره شدن به اندام و بررسی و کنجکاوی به بررسی تغییرات وزن شما به صدور نسخه و ارائه طریق بپردازد، زور دارد.

حتی دوستی که برای اثبات چاقی من ترازوی خود را هم آورد و کشید و دست آخر هم حاضر نشد قبول کند که من رضایت دارم از اوضاع و ترازوی خراب را لعنت کرد.

***

این بیماری مسری چند سالی ست که در دنیا شایع شده و در انواع پیشرفته آن پس عمل های چندگانه تغییر اندازه تحت و راس، در اکثر اوقات رو به وخامت می گذارد. دوستی افسرده شده بود و وقتی که گفتم: چرا این همه غمگینی؟! پاسخ داد: اثرات همین قرص لاغری ست که دکتر... داده!!

***

جهت اطلاع عموم در این مکان در کمال سلامتی و صحت عقل اعلام می کنم:

سالهاست که وزن من با توجه به قد 172 سانتی ام، بین 70 تا 75 کیلوگرم ثابت بوده و اکنون پس گذشت حدود یکسال از ازدواجم بین 75 تا 78 کیلوگرم متغیر است و من از این وضعیت راضی هستم.

شکمم مرا آزار نمی دهد و کمی چاق بودن بخشی از خصوصیاتم شده است. همه جور غذایی می خورم و زندگی لذت بخشی دارم و خودم حواسم به وزنم هست.

اضافه کنم که در دوره ای که به دلیل دوری از غذاهای خوشمزه و دوست داشتنی ام کمی کاهش وزن داشتم اصلا خوش تیپ نبودم و الان را بیشتر دوست دارم.

 

 

/ 2 نظر / 30 بازدید
شاهرخ

سلام رفیق! خیلی حال کردم با نوشته ت!! خود خودت بودی و کاملا می شد تجسمت کرد موقع نوشتن این متن!! خوبه که از خودت راضی ای! خوبه که اونایی هم که دوستت دارن از اینی که هستی راضین!! مگه نه؟! [چشمک]

محسن ن

تا کور شود هرآنکه نتواند پویان دلون را ببیند...ارادت